Kapłani podjęli nocne czuwanie przy symbolach ŚDM

W odpowiedzi na zaproszenie Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego - kapłani naszej diecezji podjęli modlitwę przy Symbolach Światowych Dni Młodzieży w seminaryjnym kościele Trójcy Świętej w Kielcach.

Czuwanie rozpoczęło się we wtorek, 10 lutego 2015 r. o godz. 21.00. Jako pierwsi modlitwę podjęli Księża Profesorowie i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Kolejne godziny czuwania, aż do godz. 6.00 podejmowali księża z dekanatów kieleckich i sąsiednich. Nad organizacją modlitwy czuwali  Ojcowie Duchowni wyznaczonych dekanatów.

Podczas modlitwy kapłani polecali dzieło Światowych Dni Młodzieży Maryi obecnej w Ikonie Salus Populi Romani rozważając tajemnice Różańca Świętego. Nie zabrakło również rozważania męki Pana Jezusa podczas Drogi Krzyżowej.

Przypomnijmy, że bp Piotrowski w Komunikacie wydanym z okazji Peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży, napisał: „Polecam dzieło Peregrynacji Waszym modlitwom, ufając, że stanie się dla nas czasem łaski, który zaowocuje osobistym nawróceniem i odnową naszych wspólnot parafialnych”.

tk

PROGRAM CZUWANIA BYŁ NASTĘPUJĄCY:

21.00 – 22.00 - WSD (Księża profesorowie i alumni)

22.00 – 23.00 - Księża pracujący w dekanacie morawickim

23.00 – 24.00 - Księża pracujący w dekanacie w chęcińskim