Katecheci świeccy na Rekolekcjach i szkoleniu w Skorzeszycach

W dniach od 3-5 listopada 2016 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej im. Księdza Arcybiskupa Jerzego Matulewicza w Skorzeszycach odbyły się Rekolekcje katechetów świeckich i zarazem szkolenie metodyczne nauczycieli religii. W ćwiczeniach wzięło udział 135 osób.

Rekolekcjom, których hasłem były słowa zaczerpnięte z Pierwszego Listu Św. Pawła, Apostoła do Koryntian: Myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga” (1Kor 2,12), przewodniczyli ks. dr hab. Witold Janocha, profesor Katedry Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz dr Joanna Płońska, dr teologii, pedagog, wykładowca w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Nad całością czuwali: ks. dr Karol Zegan, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Kieleckiej oraz Wizytatorzy Katechetyczni: ks. dr Waldemar Wiśniowski i ks. dr Paweł Ścisłowicz.

Permanentna formacja nauczycieli religii wymaga od każdego katechety udziału raz  w roku w trzydniowych specjalistycznych rekolekcjach, a także w powakacyjnych, jesiennych i wiosennych dniach formacyjnych oraz szkoleniach metodycznych.