Katolicka "Wspólnota Chleb Życia" w Bejscach

W niedzielę, 24 września 2017 r. parafia pw. Św. Mikołaja w Bejscach przeżywała kolejną Niedzielę Ewangelizacyjną. Tym razem głównym wątkiem, który przyświecał tej niedzieli jest trwający w polskim Kościele Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego.

- „W związku z tym gościliśmy przedstawicieli Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia, której najbardziej rozpoznawalną twarzą w naszym kraju jest s. Małgorzata Chmielewska" - mówią duszpasterze. Przez cały dzień na wszystkich Maszach św. wierni mogli przysłuchać się świadectwu pracy wśród najuboższych i najbardziej potrzebujących, jakie złożył kapelan wspólnoty ks. Jacek Krzemień, pochodzący z diecezji warszawsko-praskiej. Ks. Jacek zwracał szczególną uwagę abyśmy byli tylko i wyłącznie „skandalistami miłosierdzia” na wzór Jezusa. Przestrzegał natomiast, byśmy nie byli skandalistami mowy nienawiści, podziałów, plotkowania, obgadywania itp.

- „Wielkość Brata Alberta wyraziła się w tym, że potrafił poruszyć innych, by nie pozostawali obojętni na los najbardziej opuszczonych, wyzwalając ludzką solidarność i dobroczynność" – zauważa ks. Marek Zawłocki, proboszcz parafii. - „Dlatego chcieliśmy pobudzić naszych parafian do otwarcia na pomoc potrzebującym nie tylko poprzez świadectwo ks. Jacka, ale także poprzez konkretny gest miłosierdzia jakim była możliwość wsparcia dzieł prowadzonych przez wspólnotę" - dodał proboszcz.

Pomysłodawca wprowadzenia na stałe w pejzaż duchowy parafii Niedziel Ewangelizacyjnych wikariusz parafii Bejsce ks. Przemysław Filipkiewicz zauważa, że celem takiej niedzieli, jest możliwość poznania „z bliska” przez parafian osób znanych, rozpoznawalnych z mediów, które są mocno zaangażowane w życiu Kościoła w Polsce. - „Oczywiście – jak dodaje – nie chodzi tylko o ich poznanie, ale niejako „dotknięcie” ich charyzmatu, pokazanie, że Kościół jest rzeczywistością żywą i dynamiczną". Niedziele ewangelizacyjne – jak podkreślają obaj duszpasterze – doskonale wpisują się w cel trwającego programu duszpasterskiego, który streszcza się w haśle: Idzie i głoście.  

Katolicka Wspólnota Chleb Życia powstała 1 stycznia 1976 r. początek jej dało nawrócenie młodego małżeństwa, Pascala i Marie – Annick Pingault, którzy po odejściu od wiary katolickiej oraz poszukiwaniach w ideologiach politycznych i społecznych, narkotykach i filozofiach Wschodu, zwrócili się do Jezusa, ich Mistrza i Pana, w duchu pokuty i dziękczynienia. Wspólnota Chleb Życia działa w 6 Krajach Świata w tym w Polsce. Prowadzi ponad 14 domów. Żyjąc z najuboższymi i wśród najuboższych. Dzieląc z nimi życie razem z nimi walczy o poprawę losu i bardziej godne warunki życia.