Kielce: żłobek Caritas proponuje tańszą i atrakcyjniejszą ofertę edukacyjną

Odpłatność jak w żłobku publicznym, czyli ok. 200 zł i nauka angielskiego dla maluchów – to najnowsza oferta żłobka Caritas kieleckiej, możliwa do zrealizowania dzięki wsparciu ministerialnemu i dotacjom z Unii Europejskiej.

Ok. 800–900 tys. zł, dzięki pozytywnej ocenie projektu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, pozwoliło na zredukowanie kosztów opłaty za dziecko. „Żłobek działa o połowy września 2012 r., ale w sytuacji, gdy nie udawało się pozyskać dotacji, konieczna była pełna odpłatność rodziców. Obecnie zamiast 500–600 zł miesięcznie, będzie to ok. 200 zł lub mniej” – wyjaśnia dyrektor Caritas kieleckiej – ks. Stanisław Słowik.

Ze wsparcia projektu „Małe Aniołki” w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki mogą skorzystać rodzice wracający do pracy po urlopach macierzyńskich. Ks. Słowik zapowiada także dodatkowe preferencje dla osób niepełnosprawnych. Odbywa się to w ramach realizowanego od 1 czerwca projektu „Małe Aniołki”, który ma na celu wspieranie działań na rzecz godzenia życia zawodowego z rodzinnym. Projekt adresowany jest do mieszkańców gmin Kielce, Daleszyce, Górno, Masłów i Morawica.

Żłobek wprowadza także naukę języka angielskiego, na zasadzie dowolności. - Jest taka potrzeba - specjaliści twierdzą, że to dobry sposób zaczynać naukę obcego języka tak wcześnie, z wykorzystaniem oczywiście odpowiednich form – wyjaśnia ks. Słowik.

W żłobku „Małe Aniołki” przebywa obecnie 26 dzieci, w wieku od pół roku do trzech lat. Docelowo placówka jest dostosowana do przyjęcia 33 maluchów.

dziar
tekst za: www.ekai.pl