Kielecka Schola Cantorum

Wiele katedr europejskich posiada doskonałe scholae cantorum, kameralne chóry ubogacające liturgię i będące nośnikami sakralnej kultury muzycznej. Nasza czcigodna Bazylika Katedralna zasługuje z pewnością na podobne uzupełnienie swego znakomitego Chóru parafialnego.

Dlatego za przy wsparciu ks. kan. Adama Kędzierskiego - proboszcza i kustosza Bazyliki Katedralnej oraz ks. Rafała Nowińskiego założyliśmy scholę gregoriańską – zespół wokalny dla głosów kobiecych i męskich.

Chorał gregoriański jest niezwykle bogatą przestrzenią modlitwy i szkołą muzycznego wyrafinowania. Jest też skarbem całego Kościoła, przed- i posoborowego, pielęgnowanym w klasztorach benedyktyńskich, ale dziś także poza nimi.

Jeśli kochasz chorał, pragniesz go poznać i doświadczyć jego piękna, dołącz do nas !

Próby odbywają się w każdą sobotę o 17. 00, w podziemiach kościoła św. Jana Pawła II (Kościół Akademicki na ul. Wesołej 54).

Nasze kryteria to:
– wiek do 50 lat,
– dobry słuch,
– ładny głos,
– entuzjazm i odpowiedzialność.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

s. Hanna Szmigielska OSB Oliv