"Koinonia" ewangelizowała na "Sienkiewce"

W sobotę, 17 września 2016 r. „Koinonia św. Pawła” przy ławce Karskiego na ul. Sienkiewicza w Kielcach, zorganizowała ewangelizację uliczną, w której udział wzięły osoby spotykające się i formujące przy Koinonii św. Pawła: dzieci, młodzież, dorośli.

Przyszliśmy po to, by dzielić się Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie z mieszkańcami naszego miasta. Czyniliśmy to poprzez śpiew, taniec, teatr, pantomimę oraz rozmowę osobistą. Każdy mógł podzielić się świadectwem przeżywanej wiary z tymi, którzy nie doświadczają żywej relacji z Bogiem.

Napis: Katolicy na ulicy, od razu określał naszą tożsamość. Wielu Kielczan wyrażało swoje zdanie, że takiego głoszenia na ulicy powinno być więcej. Byli tacy, którzy powątpiewali w to, że jesteśmy z Kościoła katolickiego, a byli też tacy, którzy z zaciekawieniem zatrzymywali się, by posłuchać i popatrzeć. Było wiele rozmów i pytań dotyczących wiary. A my cieszymy się, że mogliśmy oddać chwałę Panu i uwielbić Jezusa, w tak prosty sposób Go głosząc.

s. Kinga
Koinonia św. Pawła

______________

„Na mocy otrzymanego chrztu każdy członek Ludu Bożego stał się uczniem-misjonarzem (por. Mt 28, 19). … Jeśli ktoś rzeczywiście doświadczył miłości Boga, który go zbawia, nie potrzebuje wiele czasu, by zacząć Go głosić i nie może oczekiwać, aby udzielono mu wielu lekcji lub długich pouczeń. Każdy chrześcijanin jest misjonarzem w takiej mierze, w jakiej spotkał się z miłością Boga w Chrystusie Jezusie. Nie mówmy już więcej, że jesteśmy «uczniami» i «misjonarzami», ale zawsze, że jesteśmy «uczniami-misjonarzami». Jeśli nie jesteśmy przekonani, popatrzmy na pierwszych uczniów, którzy natychmiast po doświadczeniu spojrzenia Jezusa, szli głosić Go pełni radości: «Znaleźliśmy Mesjasza» (J 1, 41). Samarytanka, tuż po zakończeniu swego dialogu z Jezusem, stała się misjonarką, i wielu Samarytan uwierzyło w Jezusa «dzięki słowu kobiety» (J 4, 39). Również św. Paweł po swoim spotkaniu z Jezusem Chrystusem «zaraz zaczął głosić w synagogach, że Jezus jest Synem Bożym» (Dz 9, 20). A my na co czekamy?” (Papież Franciszek, Evangelii gaudium 120).

______________