Kolędnicy Misyjni na ulicach Proszowic

W II Dniu świąt w parafii Wniebowzięcia NMP w Proszowicach grupa dzieci w wielobarwnych strojach, wraz z opiekunką s. Łucją Kramarz, uczestniczyła we wspólnej Eucharystii, którą zakończyło uroczyste rozesłanie.

Po nim mali kolędnicy udali się do domów parafian, by zwiastować Dobrą Nowinę o przyjściu Chrystusa do wszystkich ludzi na świecie. Stali się misjonarzami, przypominającymi o potrzebach milionów dzieci, nie znających jeszcze prawdy o wcielonym Synu Bożym i cierpiących biedę duchową i materialną. - „W tym roku prosili o pomoc i wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Burundi, Tajlandii i Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie pracuje ks. Antoni Sokołowski, nasz były proboszcz" - mówi s. Łucja.

Wizyta Kolędników Misyjnych sprawiła wiele radości zarówno odwiedzanym rodzinom, jak i dzieciom, które z wielkim zapałem przygotowały tę akcję i mimo trudu z werwą pomogły w jej przeprowadzeniu.

- „Dziękuję rodzicom za chętne wyrażenie zgody na udział w kolędowaniu przez ich pociechy. Wszystkim, którzy nas przyjęli i złożyli ofiary na misje, niech Bóg wynagradza zdrowiem, błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami" - dodaje s. Łucja Kramarz CSS.

Zobacz: www.parafiaproszowice.pl