Kolędnicy misyjni w Skalbmierzu

W niedzielę, 29 grudnia 2013 r. podczas Mszy św. o godz. 10.00 w kolegiacie w Skalbmierzu dzieci jako kolędnicy misyjni zostali rozesłani po wioskach parafii i po Skalbmierzu, aby głosić dobrą nowinę o narodzeniu Pana Jezusa.

Swoje wędrowne kolędowanie rozpoczęły już w następnego dnia - w poniedziałek, 30 grudnia. W pięciu grupach kolędniczych odwiedzili: Szarbię Zwierzyniecką, Baranów, Tempoczów Rędziny, Zakrzów i Skalbmierz. Dzieci przedstawiały scenę o narodzeniu Pana Jezusa i śpiewały kolędy, składały życzenia domownikom.

Zbierane datki przeznaczyły na potrzeby misyjne dzieci w Afryce. Zebrano kwotę 3.500 zł. Nad całością czuwała katechetka Anna Surówka.

Wszyscy kolędnicy misyjni, dzieci i dorośli wezmą udział w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2014 r. o godz. 11.30 na rynku Skalbmierza. Dzieci zaprezentują scenki biblijne o narodzeniu Pana Jezusa, będzie także śpiew kolęd, poświęcenie kadzidła, kredy i wspólny przemarsz do kolegiaty na Mszę św. o godz. 12.00.

Do udziału serdecznie zaprasza
ks. kan. Marian Fatyga