Kolejne czuwanie Grup Margaretkowych w Imbramowicach

W piątek, 20 listopada 2015 r. we wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się trzecie czuwanie modlitewne Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się o godzinie 20.00 przywitaniem zgromadzonych przez ks. Krzysztofa Toboła, któremu została powierzona piecza nad tym dziełem.

We wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Grup Margaretkowych przybyli z parafii: Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Zbigniewem Wójcikiem, Św. Wawrzyńca z Goszczy z ks. proboszczem Andrzejem Orlikowskim, Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach, Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka), klerycy z Wyższego Seminarium Duchowego w Kielcach oraz pielgrzymi indywidualni.

Zebrani wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. kan. dr. Adama Perza – kanclerza Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Po konferencji wierni mogli uczcić relikwie św. Rafała Kalinowskiego, który patronował w sposób szczególny temu spotkaniu.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Kanclerza sprawowana za zmarłych kapłanów, braci i siostry zakonne oraz za zmarłych członków Wspólnot Margaretkowych. Słowo Boże wygłosił ks. Kancelrz. Liturgię ubogacił śpiewem Chór z parafii w Sieciechowicach.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło nłogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Po nowennie została odmówiona Kompleta.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się wspólnie na poczęstunku przygotowanym przez członkinie Grup Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do przygotowanej specjalnie na tę okazję Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

Kolejny Dzień Skupienia
Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej
odbędzie się 18 grudnia 2015 r.