Kolejne czuwanie Grup Margaretkowych za nami

W piątek, 19 sierpnia 2016 r. już po raz dwunasty w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami, aby wspólnie wzywając wstawiennictwa św. Jacka - głównego patrona tego czuwania, modlić się o łaskę świętości dla kapłanów i osób konsekrowanych oraz o dar nowych powołań do Służy Bożej w Kościele.

Rozważania i modlitwy wprowadzające pod przewodnictwem Sióstr Nobertanek, jak i rozważania w czasie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły pozwoliły pochylić się nad postacią św. Jacka i pogłębić Jego pobożność maryjną oraz eucharystyczną. Zagadnieniom tym, poświęcona była również konferencja, którą wygłosił o. Julian Różycki- dominikanin z Gidel. W czasie jej trwania mogliśmy nie tylko dużo dowiedzieć się o życiu św. Jacka, ale też zostaliśmy zaangażowani do wspólnego śpiewu pieśni opowiadającej o życiu św. Jacka. Tak, aby później oddać Mu cześć całując Jego relikwie.

Kiedy wybiła godzina 21.00 rozpoczęliśmy sprawowanie Mszy św. pod przewodnictwem o. Juliana, który też wygłosił do nas Słowo Boże. Podczas homilii padły słowa zachęty: „Tak, jak św. Jacek zaczerpnął z Ducha św. Dominika i w tymże Duchu ewangelizował, tak potrzeba nam modlić się dziś o Ducha dla kapłanów na czas sprawowania sakramentów i głoszenia Ewangelii”. O. Julian wyraził też radość, że jest otoczony modlitwą czterech Wspólnot Margaretkowych: "to wyraźny znak od Boga i wsparcie by nie być kapłanem technicznym, a także ochrona przed rutynowym wykonywaniem obowiązków”.

Zawierzając Panu Bogu wszystkich Kapłanów oraz wszystkich, którzy się za nich modlą, trwaliśmy w modlitwie uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do godziny 23.40.

Spotkanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i wspólne odmówienie komplety.

Czuwanie modlitewne swoją obecnością ubogaciły Wspólnoty Margaretkowe z parafii:
-p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Krzysztofem Tobołą;
-p.w. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. kan. Grzegorzem Kaliszewskim;
-p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem;
-p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Sosnowcu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka);
-p.w. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka);
-p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach.

Kolejne czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej odbędzie się 16 września 2016 r.
Naszym szczególnym opiekunem i orędownikiem będzie Św. Matka Teresa z  Kalkuty.