Kolejne czuwanie Wspólnot Margaretkowych za nami

W piątek, 17 sierpnia 2018 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronem czuwania był św. Maksymilian Maria Kolbe.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W czasie konferencji historię życia św. Maksymiliana przybliżył nam ks. prałat Grzegorz Pałys - proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach, podkreślając aktualność problemów, które stają przed Kościołem w XXI w. Szczególnym momentem czuwania było ucałowanie relikwii św. Maksymiliana i odśpiewanie litanii ku Jego czci.

O godz. 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Pałys. W homilii zwrócił uwagę na szczególny aspekt posługi św. Maksymiliana: „Kiedy dziś się gromadzimy we wspólnocie Margaretek i Ojciec Maksymilian nam dziś patronuje, to mam takie skojarzenie, że on pierwszy zaczął tę wspólną modlitwę. Misja Niepokalanej, którą tworzył miała przywrócić gorliwość braciom zakonnym i kapłanom, aby się za nich modlić, aby stawali się świadkami Chrystusa.”

Po modlitwie po Komunii przedstawicielka Wspólnoty złożyła życzenia s. Faustynie – przeoryszy tutejszego klasztoru z racji obchodzonej w tych dniach  przez nią 10 rocznicy profesji wieczystej.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i kompleta. Po zakończeniu wspólnej modlitwy, wierni spotkali się w spichlerzu na poczęstunku zorganizowanym przez Wspólnoty Margaretkowe.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach - Ks. prał. Grzegorz Pałys
- pw. Św. Idziego w Tczycy - Ks. Krzysztof Toboła
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - Ks. dr Zdzisław Sideł
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Wojciecha w Niedźwiedziu
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Wawrzyńca w Michałowie
- pw. Narodzenia NMP W Piekoszowie
- Św. Mikołaja w Dłużcu - Ks. Andrzej  Michniewski (diecezja sosnowiecka)
- Macierzyństwa NMP w Bolesławiu - Ks. Krzysztof  Pasek (diecezja sosnowiecka)
- Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach - Kustosz Regionalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

_______________

Kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych odbędzie się 21 września 2018 r. Szczególnym opiekunem i przewodnikiem będzie św. Mateusz Apostoł i Ewangelista. Eucharystii przewodniczył będzie bp Andrzej Kaleta.

21 września 2018 r. obchodzić będziemy trzecią rocznicę rozpoczęcia naszych spotkań modlitewnych w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Z tej okazji chcielibyśmy stworzyć Księgę Wspólnot Margaretkowych działających na terenie Diecezji Kieleckiej.

Prosimy o pomoc w stworzeniu tego Wotum Dziękczynnego, w którym zapisane będą Imiona i Nazwiska Członków Wspólnot Margaretkowych.

Wspólnoty Margaretkowe można zgłaszać podczas naszych spotkań modlitewnych lub mailowo pod adresem margaretkikielce@gmail.com

Dane należy podać według wzoru zawartego w kwestionariuszu - zamieszczonego TUTAJ.