Konkurs na różaniec misyjny w Proszowicach

W trakcie Tygodnia Misyjnego uczniowie klasy 1a i 1b oraz 2e i 2f, a także grupa „Misyjne Płomyki Ducha Świętego” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach wzięli udział w konkursie plastycznym na wykonanie różańca misyjnego. Został on zorganizowany przez katechetkę, s. Łucję Kramarz CSS.

Istotnym jego wymogiem było wykonanie każdej z dziesiątek/tajemnic w odmiennych kolorach, symbolizujących poszczególne kontynenty:
* zielony - Afrykę - nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów; czerwony - Amerykę - podkreśla kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców obu Ameryk;
* biały - Europę i Ojca Świętego - oznacza kolor skóry Europejczyków;
* niebieski - Oceanię - symbolizuje Ocean Spokojny, na którym rozsiane są rozliczne wyspy;
* żółty - Azję - przypomina ludy Azji, najliczniejsze na świecie.

Różaniec mógł zostać wykonany z dowolnego materiału, indywidualnie lub w rodzinie. Prace prezentowały się bardzo ciekawie. Zgromadzono 60 eksponatów.

Uczestnicy konkursu otrzymali książki: „Polscy Patroni - Kocham Polskę”, a także dyplomy i słodkie upominki. Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły oraz proboszcz naszej parafii ks. kan. Jan Zwierzchowski. Nagrody zostały wręczone przez  panią dyrektor Bernadetę Gruszkę i ks. Proboszcza.

Różańce można obejrzeć na wystawie, znajdującej się w kościele parafialnym w Proszowicach.

Dziękuję fundatorom, uczniom, a także rodzicom i dziadkom oraz wszystkim, którzy radą i pomocną dłonią wsparli pracę dzieci.

s. Łucja Kramarz CSS