Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty

Dnia 14 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w auli Kurii Diecezjalnej odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród w III KONKURSIE NA ŚWIĘTOKRZYSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ.

Wręczenia dyplomów i nagród dokonał Biskup Kielecki Jan Piotrowski – honorowy Patron tego konkursu. W swoim słowie wspomniał, że celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, tradycji diecezji kieleckiej, związanej od początków swego istnienia z Ziemią Świętego Krzyża oraz pomoc dzieciom na misjach w Merefie koło Charkowa na Ukrainie. Dlatego też te piękne prace uczniów zakwalifikowane do etapu diecezjalnego mogą być nabyte przez wszystkich chętnych, którzy swoją ofiarą wesprą misyjną pomoc dla dzieci w Merefie koło Charkowa na Ukrainie. Tym samym konkurs rozwija nie tylko plastyczne zdolności uczniów i ich znajomość tradycji Bożego Narodzenia w kontekście kultury regionu świętokrzyskiego, ale także wrażliwość serca na potrzeby innych, biedniejszych dzieci. Misyjna aukcja szopek odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia 2017 r. w Sanktuarium św. Józefa Robotnika w Kielcach po Mszach św.

Jury konkursu spośród 55 prac w 2 kategoriach wiekowych nagrodziło 15 prac wykonanych przez dwadzieścioro jeden uczniów. Komisja podkreśliła wysoki poziom artystyczny oraz duże zaangażowanie uczniów w wykonanie szopek. Tegoroczny konkurs charakteryzował się wielką różnorodnością technik plastycznych i wyjątkową pomysłowością w detalach. Serdecznie gratulujemy laureatom i ich nauczycielom.

Nagrody na tegoroczny konkurs zostały ufundowane przez Radę Miasta Kielce (podziękowanie kierujemy na ręce pana przewodniczącego Dariusza Kozaka), Wodociągi Kieleckie (słowa wdzięczności pod adresem pana prezesa Henryka Milcarza) oraz Wydawnictwo Jedność (400 zł). Laureaci otrzymali komplety plastyczne (kredki, modelinę, bloki, flamastry, mazaki, długopisy itp. oraz upominki książkowe z Wydawnictwa Jedność. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie, upominki książkowe oraz plastyczne.

Po wręczeniu dyplomów i nagród laureaci oraz wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na gorącą herbatkę i słodki poczęstunek. Na koniec Ks. Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

>> Więcej informacji i galeria zdjęć

NAGRODZONE PRACE W KATEGORII KLAS 1-3 SP

ZSK im. S. Kostki

w Kielcach, kl. 7

Małgorzata Skubik

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz ich nauczycielom!