Koronka przy "Tesco"

Obie parafie z Kazimierzy Wielkiej i Skalbmierz przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Koronka na ulicach miast", której celem jest szerzenie orędzia o Bożym Miłosierdziu.

Co roku 28 września o godz. 15.00 mieszkańcy polskich miast wychodzą na ulice, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Także mieszkańcy Kazimierzy Wielkiej wyszli na ulicę swojego miasta, aby przy Krzyżu obok byłej Cukrowni (obok „Tesco) odmówić Koronkę. Modlitwie przewodził ks. proboszcz Wacław Woźnica – z parafii Miłosierdzia Bożego. W modlitwie uczestniczyli także księża z „dolnej” parafii: ks. Dziekan Janusz Mularz wraz z wikariuszami ks. Michałem Haśnikiem i ks. Mariuszem Rozinem oraz kazimierski rodak ks. Marian Pozierak.

Po Koronce wszyscy zebrani oddali cześć relikwiom bł. Michała Sopoćki. Akcja „Koronka na ulicach miast jest związana właśnie z osobą tego polskiego błogosławionego – bowiem odbywa się zawsze w rocznicę jego beatyfikacji. Nabożeństwo zakończyło się udzieleniem Bożego błogosławieństwa.

Podobnie, jak w Kazimierzy - także mieszkańcy Skalbmierza wyszli na Rynek, gdzie pod przewodnictwem ks. kan. Mariana Fatygi odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. - „Wychodząc na ulice naszych miast, idziemy niejako za wskazaniami Papieża Franciszka, który mówi, że mamy robić raban (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)" - mówi jeden z księży.

W tym roku zebrani na ulicach modlili się o pokój na bliskim Wschodzie, w Iraku i na Ukrainie.

mhas

Zobacz: Galeria zdjęć