"Kostka" świętuje

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki Mszą św. w Bazylice Katedralnej uczcili święto swojego patrona. Uroczystości zostały połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.

Wtorkowej uroczystości przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który w swojej homilii przytaczał życiorys św. Stanisława Kostki. – „Ileż w tym młodym człowieku było silnej woli, aby pracować nad sobą, nie ulegać presji środowiska, modlić się i ufać Bogu. Jednak dzisiaj w tej bazylice nie jesteśmy po to, by chwalić św. Stanisława Kostkę, ale uczyć się od niego tego, co dobre i piękne, a więc szlachetne, trwałe i niezmienne. Proszę was, jeśli znajdziecie lepszy przykład do naśladowania to dajcie mi znać” – mówił bp Piotrowski.

Uczniom Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej od początku kształcenia przyświeca myśl św. Stanisława Kostki, czyli Ad maiora natus sum, co oznacza: Do wyższych celów zostałem stworzony. – „Zachęcamy uczniów do rozwijania swoich talentów, pasji. Przypominamy również o tym, że należy od siebie wymagać, organizujemy też wycieczki śladami św. Stanisława Kostki” - podkreślała Anna Pierzak, dyrektor szkoły.

Do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w tym roku dołączyło 56 uczniów.

tekst za: em.kielce.pl