Kremówki papieskie w Skalbmierzu

Tegoroczny Dzień Papieski w Skalbmierzu odbywał się bardzo uroczyście. Ks. kan. Marian Fatyga – proboszcz parafii wygłosił w tym dniu okolicznościową homilię. Wierni modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, a po każdej Mszy św. rozbrzmiewała Barka.

Już po raz drugi w Skalbmierzu Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozprowadzało w tym szczególnym dniu papieskie kremówki. - „Cieszy mnie fakt, że młodzież z tak wielkim oddaniem poświęca się tej inicjatywie. Kto by pomyślał, że to jedno papieskie zdanie przerodzi się w szereg przedsięwzięć przynoszących tak dobre owoce. Kremówki przypominają nam te szczególne chwile w których Jan Paweł II wspominał ze wzruszeniem swój rodzinny dom. Budującym jest fakt, że nasi Parafianie z tak wielką radością podchodzą do tego młodzieżowego dzieła. W ubiegłym roku rozprowadziliśmy 500, a w tym 800 kremówek i znowu zabrakło. Świadczy to o wyjątkowym powodzeniu akcji, ale i poczuciu odpowiedzialności wiernych za rozwój młodego pokolenia” – mówi ks. Łukasz Bucki, który zainicjował to dzieło.

Nasz parafianin Piotr Binkowski, a zarazem Dyrektor Szkoły z której pochodzi młodzież z KSM-u, tak mówi o tegorocznym Dniu Papieskim: - „Sympatyczna akcja miała nawiązać do wyboru jaki dokonał się 16 października 1978 roku. Polak zostaje papieżem – przyjmuje imię Jan Paweł II. Po pielgrzymce z 1999 roku – wadowickie kremówki zrobiły karierę – to o nich wspomniał Jan Paweł II nawiązując do swojej młodości i lat nauki w Wadowicach. Kremówki przypomniały nam rodzinną radość świętowania”.