Ks. Andrzej Kwaśniewski w Imbramowicach: Warto się za nas modlić, bo dzięki temu my - kapłani stajemy się lepsi

W piątek, 20 lipca 2018 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. O godz. 19.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania.

Szczególnym opiekunem i przewodnikiem w czasie czuwania była św. Kinga. W konferencji na temat życia św. Kingi, ks. dr Andrzej Kwaśniewski zwrócił uwagę na jej wielki wpływ na rozwój powołań do kapłaństwa w Polsce. Przytoczył mało znany fakt wyboru jej na bycie patronką jednej z polskich diecezji, która po dziś dzień przoduje w ilości kapłanów. Następnie wierni mogli oddać cześć relikwiom św. Kingi.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem i z homilią ks. Andrzeja Kwaśniewskiego sprawowana w intencji: O świętość życia dla kapłanów i o  nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W homilii, wychodząc od ewangelicznego opisu o pannach rozsądnych i nierozsądnych, kaznodzieja odniósł się do naszych comiesięcznych czuwań modlitewnych. Powiedział, że ten czas modlitwy „jest czasem kiedy zdobywamy sobie oliwę, którą tłoczymy i zaopatrujemy się na dalsze życie, tak aby nie stać przed Bogiem z pustymi rękami, nie tracić czasu i życia”. Każde czuwanie margaretkowe ubogaca dusze kapłanów, dlatego ks. Kwaśniewski podkreślił, „że warto się za nas modlić, bo dzięki temu my kapłani stajemy się lepsi”.

Po modlitwie po komunii ks. Andrzej Kwaśniewski dokonał obrzędu poświęcenia soli, którą każdy z uczestników spotkania zabrał ze sobą do domu.

Po zakończeniu Mszy św. trwaliśmy wspólnie na modlitwie uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, wypraszając potrzebne łaski dla kapłanów i modląc się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Spotkanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i  wspólne odmówienie Komplety.

Pielgrzymi po zakończeniu modlitwy spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział kapłani oraz wierni z parafii:
- Św. Idziego w Tczycy - Ks. Krzysztof Toboła
- Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - Ks. Łukasz Duraj
- Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach - Ks. Wojciech Oczkowicz
- Bożego Ciała w Słomnikach - Ks. Adam Dziadek
- Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
- Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju
- Bożego Ciała w Busku-Z0droju
- Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach
- Św. Wojciecha w Niedźwiedziu
- Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- Św. Mikołaja w Dłużcu - Ks. Andrzej Michniewski (diecezja sosnowiecka)
- Macierzyństwa NMP w Bolesławiu - Ks. Krzysztof Pasek (diecezja sosnowiecka)
- Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach - Kustosz Regionalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach
- Ks. Jan Błaszczyk (diecezja sosnowiecka)

Kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych
odbędzie się 17 sierpnia 2018 r.
Szczególnym opiekunem i przewodnikiem będzie
św. Maksymilian Maria Kolbe.