Ks. Borto u Metodystów: Nie ustawajmy w modlitwie o jedność Kościoła

Nabożeństwem ekumenicznych w Kościele Ewangelicko-Metodystyczny przy ul. Małopolskiej 6 w Kielcach zakończył się 25 stycznia tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Przy jednym ołtarzu pod przewodnictwem gospodarza miejsca pastora Janusza Daszuty stanęli: ks. Paweł Walczyński z Kościoła Polskokatolickiego, pastor Andrzej Jeziernicki z Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej oraz księża z Kościoła rzymskokatolickiego: ks. dr Paweł Borto – diecezjalny referent ds. ekumenizmu, ks. Michał Haśnik – członek Diecezjalnej Rady Ekumenicznej i ks. Ariel Szymiczek.

Słowo Boże w czasie nabożeństwa wygłosił ks. dr Paweł Borto. Nawiązał w nim do obchodzonego Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W nabożeństwie uczestniczyło blisko 50 osób: m. in. członkowie zboru metodystycznego, mieszkańcy Kielc, a także delegacja z Kazimierzy Wielkiej.

Po nabożeństwie odbyła się tradycyjna agapa z kanapkami z tradycyjnym „ekumenicznym” smalcem. Każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał także Ewangelię wg św. Jana oraz odblask na rękę, aby być widocznym na drodze.

Tak zakończył się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszym regionie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę ekumeniczną.

mhas