Ks. Gącik w Kazimierzy Wielkiej: Dzisiaj tutaj możesz dotknąć Jezusa Chrystusa

W dniach 7 i 8 lutego 2015 r. symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani nawiedziły Kazimierzę Wielką.

O północy w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. kan. Dariusza Gącika – nowomianowanego wikariusza generalnego naszej diecezji, którą koncelebrowali księża pracujący w dekanacie kazimierskim.

Rozpoczynając homilię ks. Gącik wyraził radość z faktu Peregrynacji w Kazimierzy Wielkiej. – „Cieszę się, że właśnie w naszym kościele możemy przeżywać Peregrynację symboli ŚDM. Od dziecka pamiętam, że te dwa znaki towarzyszyły nam wszystkim, w naszej wspólnocie parafialnej. Najpierw Krzyż, bo kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie Ikona Matki Bożej – tak bardzo nam wszystkim droga”.

Ponadto wikariusz generalny zauważył, że „nie ma chrześcijaństwa bez naszej osobistej relacji z Jezusem Chrystusem”. Kaznodzieja zastanawiał się, co może sprawić człowiek, aby być szczęśliwym. – „Dzisiaj tutaj możesz dotknąć Jezusa Chrystusa!” – wołał ks. Gącik. Na koniec kaznodzieja prosił „abyśmy w naszym życiu dotknęli Jezusa Chrystusa, dotknęli Jego miłosierdzia”.

Po Komunii Świętej przedstawiciele kazimierskiej parafii złożyli życzenia i gratulacje swojemu Rodakowi w związku z nominacją na urząd wikariusza generalnego.

Po Mszy św. czuwanie modlitewne podjęli mieszkańcy poszczególnych miejscowości i Kazimierzy Wielkiej.

W niedzielę rano symbole ŚDM nawiedziły Szpital Powiatowy w Kazimierzy Wielkiej i parafię Miłosierdzia Bożego.

mhas

Zobacz: Relacja na stronie parafialnej