Ks. Grzegorz Pastorczyk zdobył mistrzowskiego gola! Polscy księża mistrzami Europy w piłce halowej!

Reprezentacja Polski Księży zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej halowej Brescia 2018. W finale po dramatycznym meczu wygrała z Portugalią 1:0. Zwycięską bramkę zdobył ks. Grzegorz Pastorczyk – wikariusz parafii Trójcy Świętej w Koniecpolu.

Reprezentacja Polski występowała w składzie: ks. Marek Łosak, kapitan – Pińczów, ks. Edward Giemza – Sędziszów, ks. Krzysztof Banasik – Caritas Kielce, ks. Grzegorz Pastorczyk – Koniecpol, ks. Dariusz Snochowski – student KUL, ks. Mateusz Jędrocha – Stopnica oraz ks. Tomasz Winogrodzki, diec. zamojsko-lubaczowska, ks. Maciej Lewandowski, diec. zamojsko-lubaczowska, ks. Bogusław Krok, archidiec. przemyska, ks. Damian Stala, diec. sandomierska, ks. Paweł Derylak, diec. zamojsko-lubaczowska, ks. Krzysztof Sosnowski, diec. zamojsko-lubaczowska, o. Ezechiel, archidiec. przemyska (przez kilka lat pracował w Opatowie), ks. Marcin Olszewski, diec. sosnowiecka. Trenerem jest Marek Parzyszek, były piłkarz Korony Kielce, który obecnie odpowiada za szkolenie grup młodzieżowych w tym klubie, a kierownikiem drużyny Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc.

tekst za: echodnia.eu