Ks. Łukasz Zygmunt odznaczony

Ks. Łukasz Zygmunt - kapelan kieleckich strażaków, diecezjalny duszpasterz młodzieży i dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej został odznaczony przez wojewodę świętokrzyską Agatę Wojtyszek.

Spotkanie zostało zorganizowane w Urzędzie Wojewódzkim, aby podziękować ks. Zygmuntowi szczególnie za jego postawę życiową, w której niejednokrotnie udowadniał, że życie i zdrowie ludzkie jest dla niego najwyższą wartością. Ks. Zygmunt uczestniczył bowiem w wielu akcjach ratowniczych, na miejscu pomagając rannym i ratując poszkodowanych – tak było m.in. w wypadkach drogowych w Woli Jachowej, czy w miejscowości Górno-Parcele.

Wojewoda wręczyła księdzu pamiątkowy grawerton, na którym czytamy: „Z całego serca składam Księdzu wyrazy uznania za ofiarność i poświęcenie dla drugiego człowieka. Troska o innych jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka i za tę służbę ludziom serdecznie dziękuję. Jestem dumna, że praca duszpasterska przynosi Księdzu tak wiele satysfakcji i radości, a swoją misję wypełnia Ksiądz w duchu poszanowania dla ludzi i umiłowania w Chrystusie”.

za: kielce.uw.gov.pl