Ks. Ostrowski wprowadził relikwie św. Siostry Faustyny do kościoła św. Maksymiliana Kolbego

W niedzielę, 5 października 2014 r. - we wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej ks. prałat Jerzy Ostrowski - kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach wprowadził relikwie św. Siostry Faustyny do kościoła św. Maksymiliana Kolbego.

- „Odtąd w każdy piątek przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.45 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Z kolei w każdy III piątek miesiąca będziemy odprawiać Mszę św. o Miłosierdziu Bożym z ucałowaniem relikwii” – mówi ks. prałat Grzegorz Pałys, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach.

Relikwie będą się znajdowały w kaplicy św. Ambrożego obok relikwii św. Jana Pawła II. – „Składam serdeczne Bóg zapłać pewnej Rodzinie, która ufundowała relikwiarz św. Siostry Faustyny” – dodaje ks. Pałys.

Zobacz: Galeria zdjęć