Ks. Szymon Górski prezesem Grona Przyjaciół WSD

Ks. dr Szymon Górski - prefekt WSD w Kielcach został wybrany na prezesa stowarzyszenia Grono Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dotychczasowy prezes, ks. dr Adam Perz zrezygnował z pełnienia funkcji.

Ks. dr Szymon Górski urodził się w 1979 r. Pochodzi z Daleszyc. Święcenia prezbiteratu przyjął w 2004 r. Od 2016 r. pełnił funkcję prefekta alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. W rozmowie z reporterem Diecezjalnego Radia eM podkreślał, że kierowanie stowarzyszeniem z jednej strony będzie dla niego wyróżnieniem, a z drugiej ogromnym wyzwaniem, ponieważ Grono Przyjaciół WSD spełnia bardzo ważną funkcję polegającą na wspieraniu alumnów, zarówno modlitewnym, jak i materialnym. Bez niego niektórzy z nich nie mogliby się utrzymać podczas formacji.  – „Alumni są z różnych środowisk. Niektórzy z nich pochodzą z ubogich rodzin. Studia generują pewne koszty, które trudno byłoby im pozyskać. Nie mają bowiem możliwości, by sobie gdzieś dorobić, tak jak robią to świeccy studenci" – mówił.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zwolnił z obowiązków dotychczasowego prezesa, ks. dr. Adama Perza, na jego własną prośbę.