Ks. Tadeusz Szlachta w Imbramowicach: Módlcie się dalej za nas, aby nasza wiara nie ustała

W piątek, 18 maja 2018 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach zgromadzili się Członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie skoncentrowane było na postaci św. Stanisława, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski, jak również patrona Diecezji Kieleckiej. Czuwanie rozpoczęło się rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły. W konferencji sylwetkę św. Stanisława przybliżył ks. Tadeusz Szlachta - Diecezjalny duszpasterz rolników i samorządowców, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju. Po zakończeniu konferencji uczciliśmy relikwie św. Stanisława BM.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w intencji o łaskę uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tadeusz Szlachta. W homilii mówił o potrzebie modlitwy za siebie, a jeszcze bardziej o modlitwie za innych. W imieniu wszystkich kapłanów ks. Szlachta wyraził wdzięczność całej Wspólnocie Margaretkowej za modlitwę w intencji kapłanów. - „My tę modlitwę każdego dnia czujemy i za to wsparcie z wdzięcznością mówimy szczere Bóg zapłać. Módlcie się dalej za nas, aby nasza wiara nie ustała” - mówił ks. Szlachta.

Liturgię ubogacił śpiewem Chór parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach. W czasie Mszy św. swoje przyrzeczenie odnowiła Wspólnota Margaretkowa modląca się w intencji ks. Tadeusza Szlachty. Nasza modlitwa była w tym czasie szczególnie ukierunkowana na dziękczynienie za Dar Kapłaństwa z racji rocznic przyjęcia święceń prezbiteratu, które w najbliższym czasie będą przeżywać nasi kapłani. Z tej okazji przedstawiciele Wspólnot Margaretkowych złożyli wszystkim obecnym kapłanom serdeczne życzenia. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Rity zostały również poświęcone róże.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Wspólnie modliliśmy się również Litanią Loretańską oraz Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

Po zakończonej modlitwie uczestnicy czuwania spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Kapłani oraz wierni z Parafii:
- pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju - ks. Tadeusz Szlachta
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach - ks. Grzegorz Pałys
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - ks. Łukasz Duraj
- pw. Św. Idziego w Tczycy - ks. Krzysztof Toboła
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach - ks. Piotr Boś
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu - ks. Andrzej Michniewski (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu - ks. Krzysztof Pasek (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach - Kustosz Regionalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach