Lipcowe czuwanie Wspólnot Margaretkowych ze Sługą Bożym ks. Wojciechem Piwowarczykiem

W piątek, 21 lipca 2017 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Poświęcone było ono w sposób szczególny osobie Sługi Bożego Ks. Wojciecha Piwowarczyka.

Czuwanie rozpoczęło Rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły. W czasie konferencji historię życia Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka przybliżył nam ks. dr Jan Jagiełka- postulator procesu beatyfikacyjnego. Wierni uczcili także w tym dniu w sposób szczególny Relikwie Krzyża Świętego.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Jan Jagiełka. W homilii kaznodzieja mówił o wyjątkowym czasie dla wszystkich wyznawców Chrystusa, jakim jest Dzień Pański – Niedziela.

- „Ten, kto zrozumiał głębiej Eucharystię, kto się w niej zakochał, temu już nie wystarczy tylko niedziela i święto, ale tak sobie sprawy układa, że przychodzi na Mszę Świętą w inne dni” - mówił ks. Jagiełka.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło Błogosławieństwo Lurdzkie i Kompleta. Czas wspólnej modlitwy ubogacała śpiewem Schola z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach.

Po zakończeniu wspólnej modlitwy, wierni spotkali się w spichlerzu na poczęstunku zorganizowanym przez Wspólnoty Margaretkowe.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- pw. Św. Bartłomieja w Chęcinach z ks. dr Janem Jagiełką
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Zbigniewem Wójcikiem
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu (diecezja sosnowiecka) z ks. Andrzejem Michniewskim.