Mamy 10 nowych diakonów!

Dziesięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło w sobotę, 13 maja 2017 r. - w setną rocznicę objawień w Fatimie - z rąk Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego święcenia diakonatu.

– „Kościół kielecki cieszy się, że ziarno wiary zaszczepione przed laty w sercach tych młodych ludzi, dzięki łasce Chrztu świętego jest żywe i niesie nadzieję. Za młodym życiem kandydatów do diakonatu kryje się przede wszystkim wiara i ofiarna miłość ich rodziców, ich dobre obyczaje, trud wychowawczy i tak wiele modlitwy różnych osób” – mówił bp Piotrowski.

Ordynariusz kielecki w homilii przypominał, że zadaniem diakona jest wspieranie biskupów i prezbiterów, asystowanie przy zawieraniu małżeństwa, głoszenie Ewangelii i prowadzenie pogrzebów. – „W tej posłudze trzeba przede wszystkim zakorzenić się w Chrystusie poprzez autentyczną miłość. Dar Bożego Słowa dzisiejszej liturgii wprowadza nas wszystkich, a szczególnie was, kandydaci do diakonatu, w rzeczywistość świata, który nie zawsze jest otwarty na głos Boga i jego obecność w ludzkiej codzienności”.

– „Bądźcie przy Jezusie zawsze z czystym sercem wolnym od zaborczej miłości kogokolwiek. A celibat, który musi być darem z siebie, do jakiego się zobowiązujecie, uczyni was prawdziwie wolnymi w służbie Boga i Kościoła. Bez wątpienia jest to droga pięknych ewangelicznych wyzwań, która nie zawsze spodoba się światu. Zawsze musi to być wasza osobista droga, nawet za cenę ofiary i wewnętrznej walki ze sobą” – dodał Pasterz Kościoła Kieleckiego.

za: em.kielce.pl

NOWO WYŚWIĘCENI DIAKONI