Miechowski Ekonomik zorganizował akcję misyjną „Wyślij Pączka do Afryki”

W dniach 22 i 23 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyła się IV Edycja Akcji Misyjnej: „Wyślij Pączka do Afryki", którą zorganizowało Szkolne Koło Misyjne działające w naszej szkole od 2015 r.

Przez dwa dni można było nabywać „afrykańskie pączki" - tym samym wspierając misje w Republice Środkowej Afryki, gdzie posługują polscy misjonarze, a wśród nich o. Benedykt Pączka OFM Cap. W przygotowanie pączków zaangażowana była młodzież naszego technikum żywienia i usług gastronomicznych, która pod opieką pań: Teresy Muchy i Lucyny Kubik usmażyła przepyszne pączki. Część pączków, w cenie hurtowej, zakupiono również w jednej z miechowskich cukierni.

Ponadto przedstawiciele młodzieży naszej szkoły wraz z katechetą odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej i ofiarowali pensjonariuszom 60 pączków, a także Dom Dziecka, gdzie pozostawiono 60 pączków oraz Dom Kombatanta, gdzie również rozprowadzono 60 pączków. Warto dodać, że pensjonariusze Domu Kombatanta po raz kolejny wsparli finansowo akcję.

W tym roku 150 „afrykańskich pączków" nabyła również Poczta Polska - oddział w Miechowie, tym samym wspierając szczytny misyjny cel.

Koordynatorami przedsięwzięcia byli, tradycyjnie już, szkolni katecheci. W tegorocznej edycji udało się zebrać jak dotąd rekordową kwotę, niemal 1.000 złotych, które w najbliższych dniach zostaną przekazane na konto wspomnianej wyżej działalności charytatywnej.

Warto dodać, że w tym roku kapucyni pracujący na misjach w Republice Środkowej Afryki chcieliby zebrać aż 400 tys. zł, by móc zrealizować wszystkie swoje projekty.  Głównymi są: dożywianie dzieci w szkole w Ngaoundaye oraz w wioskach w parafii w Ndim, oraz budowa studni głębinowej w parafii Bouar, rozbudowy szkół: katolickiej i państwowej w parafii Ndim, leczenie osób niepełnosprawnych oraz pomoc dla ubogich i starszych, dubbing filmów edukacyjnych w języku sango, sfinansowanie kolejnego roku działalności punktu socjalnego Caritas w Ngaoundaye, oraz rozbudowa kaplic w dwóch parafiach.

Serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie, wsparcie i wrażliwe serca :).

pw

Zobacz: Facebook