Misyjna modlitwa różańcowa w Solcu–Zdroju

Przeżywając czas szczególnej modlitwy i przypomnienia o dziele misyjnym Kościoła w parafii św. Mikołaja w Solcu–Zdroju został zorganizowany Różaniec Misyjny.

Odpowiadając na tegoroczne Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny parafianie i kuracjusze zgromadzili się na wspólnej modlitwie misyjnej. Zgromadzeniu liturgicznemu przyświecało hasło Tygodnia Misyjnego: „Ochrzczony to znaczy posłany". Różaniec został przygotowany przez młodzież.

- „Kontemplując wydarzenia z życia Chrystusa i Jego Matki - Maryi ogarnialiśmy myślą wszystkich wyznawców Chrystusa. Nikt z nas nie żyje sam. Mamy Braci i Siostry! Nie znamy ich. Mamy różne języki, kulturę, kolor skóry.  Łączy zaś nas jeden chrzest – widzialny znak, niewidzialnej łaski, który jest bramą jedności i wiecznego życia". – mówił ks. Łukasz Bucki, organizator misyjnej modlitwy różańcowej.

Młodzież przewodziła modlitwie w pięciu językach świata. Rozważania tajemnic poprowadzone były w języku łacińskim, a poszczególne tajemnice w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Podczas tej wyjątkowej modlitwy mogliśmy usłyszeć pieśni misyjne przygotowane przez Siostrę Przełożoną Alicję Zielińską wraz ze scholą dziecięcą. W trakcie modlitwy misyjnej wierni korzystali z sakramentu posługi i pojednania, który sprawował ks. kan. Mirosław Tomasik – proboszcz parafii w Solcu-Zdroju.