"Misyjne lato z Bogiem" 2018

W ubiegłym roku – na początku wakacji – po raz osiemnasty odbyły się Rekolekcje Misyjne lato z Bogiem" dla dzieci zrzeszonych w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci. Miały one miejsce w Skorzeszycach koło Kielc.

Hasło przewodnie ubiegło rocznych rekolekcji  brzmiało: WIARA BUDUJE WSPÓLNOTĘ. Dzieci podczas spotkań w grupach mogły podzielić się wiedzą na temat różnych wspólnot do których należą.  Wykazywały się przy tym wielką otwartością i szczerością. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat Wspólnota zainteresowań – dzieci tego dnia mogły pochwalić się swoimi talentami i powiedzieć jak wykorzystują je w codziennym życiu.

Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia, podczas której ks. Grzegorz Stachura, nasz opiekun duchowy, prowadził żywy dialog z małymi misjonarzami podczas homilii. Dzieci aktywnie uczestniczyły w każdej Mszy św. – codziennie inna grupa przygotowywała charakterystyczne stroje i modliła się za dzieci i misjonarzy z danego kontynentu.

Podczas Rekolekcji nie zabrakło także gier i zabaw na boisku, zawodów sportowych, pogodnych wieczorków i wyjazdu na wycieczkę do Sandomierza. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, modlitewnik ucznia – misjonarza Idźcie i głoście ewangelię i liczne nagrody konkursowe.

Dzieląc się naszą radością i tym, że Skorzeszyce od wielu lat goszczą Małych Misjonarzy, zapraszamy na kolejne Misyjne Wakacje z Bogiem". Planujemy wiele ciekawych atrakcji. W tym także zaplanowane są wycieczki, ognisko. Ze względu na wielkie zainteresowanie, organizujemy dodatkowy turnus w naszym diecezjalnym domu rekolekcyjnym „BETANIA” w Rabce-Zdroju.

Terminarz i miejsce trwania rekolekcji:

Skorzeszyce - termin: 25-30 czerwca 2018 r. – koszt 320 zł. (zapraszamy dzieci młodsze).

Rabka-Zdrój - termin: 8-14 lipca 2018 r. – koszt 495 zł. w tym transport Kielce – Rabka-Zdrój (zapraszamy dzieci starsze).

Zapisy oraz karty uczestnika u Koordynatora rekolekcji. Wszystkie informacje udzielane są pod nr tel: 794-079-885.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ks. Łukasz Zygmunt