Młodzi księża na spotkaniu formacyjnym w Skorzeszycach

Ponad 70 księży wyświęconych w latach 2005-2014 uczestniczyło w wiosennym spotkaniu formacyjnym dla młodych księży, które odbyło się w dniach 17-18 kwietnia 2015 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach.

Na początku wszystkich zebranych powitał ks. prałat Tomasz Rusiecki – ojciec duchowny kapłanów, który wyraził swoją radość z tak licznej obecności kapłanów. W spotkaniu uczestniczył także nowomianowany ojciec duchowny kapłanów ks. kan. dr Andrzej Kaleta - proboszcz z Kościelca.

W tym roku konferencje nt.: „Jak rozmawiać o seksualności z młodzieżą" wygłosił ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia.

Pierwszego dnia po nieszporach księża wysłuchali pierwszej konferencji, następnie adorowali Najświętszy Sakrament oraz mogli skorzystać ze Spowiedzi św. Drugi dzień rozpoczął się od jutrzni. Były także dwie konferencje. Mszy św. na zakończenie spotkania formacyjnego przewodniczył bp Marian Florczyk.

Następne spotkanie młodych księży odbędzie się jesienią. A za tydzień przyjadą do Skorzeszyc księża wyświęceni w latach 1995-2004.

mhas