Młodzi z diecezji kieleckiej w Panamie

Już od blisko tygodnia młodzież z naszej diecezji przebywa w Panamie, gdzie uczestniczy w diecezjalnym etapie Światowych Dni Młodzieży. Przed nimi spotkanie z papieżem Franciszkiem. Młodzi diecezji kieleckiej dotarli do parafii św. Marcina de Porres w Liano Marin w diecezji Penonome, gdzie zostali uroczyście powitani przez miejscowych parafian śpiewem i tańcami.

- Zostaliśmy podzieli na 3 grupy. Każda grupa ma swój oddzielny plan dnia. Mieszkamy w rodzinach. Początkowo trudno sie było dogadać, jednak teraz juz nie mam z tym problemu - mówi ks. Michał Haśnik. - Każdy dzień rozpoczynamy od Eucharystii. Uczestniczą w niej rodziny u których mieszkamy. Każdy dzień to dla nas dowód na to, że Kościół na całym świecie jest Kościołem żywym, radosnym i pomimo różnic kulturalnych czy narodowościowych wszyscy z głęboka wiarą potrafią zaświadczyć o przynależności do Jezusa Chrystusa - dodaje kleryk Damian Liwocha.

Nasi przedstawiciele są juz w Panamie od blisko tygodnia. Odwiedzili wiele miejsc, a także złożyli wizytę chorym w domach. - Te wizyty najbardziej pozostaną mi w pamięci. Wielka gościnność odwiedzanych ludzi, otwarcie na nas i radość, którą widziałem w ich oczach bardzo podbudowały mnie w moim przygotowaniu do kapłaństwa służebnego - zauważa kleryk Artur Podgórski. Trwają już dni w diecezjach.

W niedzielę wszyscy udają sie do Panama City, aby tam uczestniczyć w centralnych wydarzeniach ŚDM z Papieżem Franciszkiem. - Żal nam odjeżdżać z naszego dotychczasowego miejsca zamieszkania, ale cóż, przed nami spotkanie z papieżem - mówi Monika Nawrot z diecezjalnego komitetu organizacyjnego. - Pamiętamy o was w modlitwie i o tę modlitwę prosimy - dodaje ks. Łukasz Zygmunt, koordynator ŚDM w diecezji kieleckiej.

Z Kielc do Panamy udało sie 50 osób. Wśród nich jest 4 kapłanów, 2 kleryków, a w niedziele do pielgrzymów dołączy biskup Jan Piotrowski.

tekst za: em.kielce.pl