Nagroda dla Diecezjalnego Centrum ŚDM

W piątek, 29 września 2017 r. przedstawiciele Centrum ŚDM naszej diecezji odebrali statuetkę „Czystego Serca" - nagroda wojewody świętokrzyskiego, nawiązująca do działalności Marka Kotańskiego.

- „Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji zakończyły się jakiś czas temu, jednak w naszej pamięci i sercach one wciąż żyją. Jesteśmy wdzięczny za dar tych spotkań Panu Bogu - za to natchnienie dla św. Jana Pawła II, by Dzień Wspólnoty - zaczerpnięty z Ruchu Światło-Życie mogła przeżywać młodzież z całego świata" - mówią wolontariusze.

Diecezjalne Centrum ŚDM otrzymało statuetkę w kształcie serca. Skrywa ona tak wiele serc, które w różny sposób włączyły się w przygotowania tego wielkiego święta młodych.

- „Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Diecezjalnego Koordynatora ŚDM - ówczesnego Moderatora Diecezjalnego naszego Ruchu - ks. Sławomira Sarka: za trud, wiele pracy, siły, energii, modlitwy, cierpliwości i radości z tworzenia tego dzieła. Wszystkim parafiom, które gościły pielgrzymów, członkom Ruchu Światło-Życie i jego sympatykom dziękujemy za wsparcie, modlitwę i każdą pomoc. Dziękujemy również członkom Diecezjalnego Centrum ŚDM szczególnie z naszej wspólnoty - bez Was te Dni nie były takimi - wielkie dzięki!" - dodają.

„Błogosławieni miłosierni - albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7)