Nasi w drodze...

Ponad 50-osobowa grupa młodzieży pod przewodnictwem ks. Marcina Borynia i ks. Tomasza Brożka wraz z klerykami naszego seminarium udała się do Bazylei, aby uczestniczyć w Europejskim Spotkaniu Młodych.

– „Młodzi do wyjazdu przygotowywali się od dłuższego czasu uczestnicząc m.in. w cotygodniowych modlitwach śpiewem kanonów z Taize, które mają miejsce w każdy wtorek w kościele Ojców Kapucynów w Kielcach” – mówi ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży.  – „Cieszę się, że w Bazylei będzie też grupa z naszej diecezji” – dodaje.

Wszystkich uczestników serdecznie pozdrawia Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który także prosi o modlitwę za całą diecezją. Biskup zachęca również, aby wszyscy pamiętali w swoich modlitwach o młodych z całego świata, którzy gromadzą się w Bazylei.

xmhas