Nazaret znowu najlepszy!

Nazaret najlepszym liceum w województwie świętokrzyskim. W prestiżowym rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” Liceum Sióstr Nazaretanek tradycyjnie okazało się najlepsze w Kielcach, zaś w zestawieniu ogólnopolskim zajęło 11. miejsce wśród liceów w Polsce.

W osobnym rankingu olimpiad przedmiotowych szkoła Świętej Jadwigi Królowej zajęła 7. miejsce w kraju. Nazaret daleko w tyle zostawił inne świętokrzyskie szkoły i jako jedyne liceum kieleckie znajduje się wśród stu najlepszych szkół w Polsce (II LO im. J. Śniadeckiego sklasyfikowano na 133, zaś I LO im. Żeromskiego na 164. miejscu).

- „W naszej szkole – komentuje sukces nazaretańskiego liceum jego prefekt, ks. Stefan Radziszewski – w centrum stoi ideał Świętej Rodziny z Nazaretu: pokora, modlitwa i praca. Na pewno wielki sukces uczniów wynika z pracy gorliwych nauczycieli, którzy towarzyszą młodym ludziom również podczas wakacji".

NOMEN, czyli Naukowy Obóz Młodzieży Nazaretańskiej, odbywający się co roku w drugiej połowie sierpnia, gromadzi nie tylko uczniów, ale także profesorów uczelni wyższych (UJK, KUL) oraz absolwentów Nazaretu, studiujących w wielu miejscach w Polsce i za granicą.

- „Obóz posiada formułę otwartą – wyjaśnia ks. Radziszewski – czyli jeśli jakaś ekipa z liceum w Kazimierzy Wielkiej, którego jestem absolwentem, pragnęłaby w tym roku pojechać z nami do Zakrzowa pod Kalwarią Zebrzydowską, to znajdzie się dla niej miejsce. Wszystko wedle maksymy: co dwie głowy, to nie jedna. Ale także według zasady: co dwa serca, to nie jedno. Taki jest zresztą cel wychowania – liczy się nie tylko wiedza, ale także dobroć i szlachetność serca. Ten, który zjadł wszystkie rozumy, szybko staje się egoistyczny i zarozumiały, natomiast naszym ideałem jest prawdziwy człowiek, czyli ten, kto do rozumu dodaje serce. Wiedza + dobro + wiara, to recepta na prawdziwą mądrość!".

Nauczycielom, uczniom i rodzicom ze szkoły Sióstr Nazaretanek gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!