"Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj"

Dnia 13 grudnia 2017 r. w sali teatralnej kościoła św. Jadwigi Królowej w Kielcach miało miejsce wyjątkowe spotkanie profilaktyczne zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy tej parafii.

W spotkaniu wzięły udział klasy gimnazjalne ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach. Młodzież z KSM przygotowała przedstawienie teatralne pt. „Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj” według scenariusza i w reżyserii Aleksandry Klusek-Gębskiej oraz pod kierunkiem ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego. Scenariusz spektaklu dotyka problematyki rodziny dysfunkcyjnej‚ współuzależnienia i czynników wpływających na rozwój uzależnienia.

Po przedstawieniu przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne „By być wolnym i odpowiedzialnym" przez Barbarę Lisowską – psychologa - specjalistę terapii uzależnień. Gościnnie wystąpił Tau – polski raper‚ wokalista‚ beatboxer i producent muzyczny‚ który podzielił się z młodą publicznością świadectwem swego życia.

Projekt dofinansowany został ze środków Miasta Kielce‚ w ramach których został zakupiony m.in. sprzęt nagłośnieniowy‚ który służyć będzie w kolejnych przedstawieniach realizowanych przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży‚ a które już na trwałe wpisały się w kalendarz imprez na terenie miasta Kielce.

Ks. Kamil Banasik
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ TRZEŹWOŚCI