Niedziela Miłosierdzia Bożego na Czarnowie

Uroczysty charakter miała Suma Odpustowa odprawiona w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na kieleckim Czarnowie. Mszy św. przewodniczył biskup-senior Kazimierz Ryczan.

W wygłoszonej homilii bp Ryczan mówił o miłosierdziu rozumianym między innymi przez pryzmat Boga Starotestamentowego. - „Czy Bóg objawiający się w Starym Testamencie był miłosierny? Czy człowiek odczytywał miłosierdzie Boga? Czy myślał tylko o sprawiedliwości? Poszukajmy odpowiedzi. Adam popada w nieposłuszeństwo, a Bóg miłosierny i litościwy obiecuje upadłemu człowiekowi, że Zbawiciel Mesjasz narodzi się z dziewicy. Bóg miłosierny i litościwy wyprowadzi naród wybrany z niewoli egipskiej ręką potężną i łaskawą zarazem" - nauczał.

Biskup senior odniósł się w swej nauce również do problemów świata współczesnego oraz aktualnej sytuacji politycznej w kraju i regionie.

Wraz z bp. Ryczanem Mszę św. celebrował ks. dr Tadeusz Piwowarski z diecezji tarnowskiej, który cały dzień głosił Słowo Boże w kieleckim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz wielu innych księży.

Niedziela Miłosierdzia Bożego przypada w Kościele katolickim na drugą Niedzielę Wielkanocną. Jest ona świętem ogłoszonym przez papieża Jana Pawła II w 2000 r. podczas kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej.

Zobacz: Galeria zdjęć na stronie Diecezjalnego Radia eM