(Nie)zwykłe Rekolekcje Wielkopostne w Obiechowie

W dniach 24-27 marca br. w Parafii Obiechów odbyły się rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczył ks. Jacek Piotrowski, należący do Zgromadzenia Księzy Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Dla wiernych były to cztery dni głębokich przeżyć, które rozpoczęła tradycyjna Droga Krzyżowa, a zakończyła spowiedź. Sobota była dniem szczególnym dla chorych, starszych i cierpiących. Uczestniczyli oni bowiem w nabożeństwie z nauką skierowaną właśnie do nich – „seniorów i …słabszych zdrowiem, którzy są swoistym skarbem Kościoła”. Zdecydowana większość przyjęła sakrament namaszczenia chorych.

Niedziela stanowiła wyjątkowy dzień. Nauka dotycząca relacji z Bogiem a także relacji międzyludzkich i jakże prostych słów „Kocham Cię” poruszyła chyba wszystkich obecnych. Kulminacją niedzielnych wrażeń stała się „inna” niż zawsze Droga Krzyżowa, która zgromadziła tłumy wiernych. Była to muzyczna Droga Krzyżowa z udziałem Zespołu „Talitha KUM” – młodzieżowego zespołu z Krakowa kreującego muzykę religijną. Przeżywanie Męki Pańskiej z jednoczesnym uwielbieniem było czymś niezwykłym. Te kilka dni pozwoliło na lepsze przygotowanie się wiernych do sakramentu spowiedzi.

Serdeczne Bóg zapłać ks. Jackowi i Zespołowi „Talitha KUM” za wspaniały i intensywny czas poświęcony dla wiernych, a także dla wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewczyn w Starym Węgrzynowie, znajdującego się pod opieką duchową proboszcza Parafii Obiechów – ks. Czesława Kasprzyka. Ksiądz Rekolekcjonista  codziennie prowadził dialog z obecną tam młodzieżą i bardzo szybko znalazł nić porozumienia co ułatwiło Mu zasiać wśród nich ziarno dobra, nadziei i wiary.