Noc Świętych 2018

Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a wraz z nią NOC ŚWIĘTYCH, która odbywa się zawsze w Wigilię tej Uroczystości – 31 października.

Święci są jak gwiazdy, które rozświetlają niebo! Źródłem ich blasku, jest Bóg, którego przyjęli już za życia ziemskiego, stając się wzorem życia wiarą. Wpatrując się w nie, widzimy nie tylko piękno ich blasku, ale odkrywamy również swoistego rodzaju mapę ku świętości. Bo tak jak gwiazdy na niebie, święci ukazują kierunek dojrzewania w Bogu. W tym roku szczególną uwagę skupimy na niektóre z tych gwiazd.

Z racji 100-lcia odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy chcieli z tej ogromnej rzeszy świętych wyróżnić tych, którzy kształtowali naszą narodową i religijną tożsamość. To święci polscy, będą przewodnikami po duchowych drogach podczas naszej tegorocznej modlitwy.

Serdecznie zapraszamy w środę, 31 października 2018 r. do Kościoła Akademickiego p.w. Św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 w Kielcach na godz. 19.30 na tzw. NOC ŚWIĘTYCH. Przy obecności Pasterza naszej diecezji bp Jana Piotrowskiego, będziemy prosić świętych polskiego Kościoła o wstawiennictwo. Chcemy Bogu wyrazić wdzięczność za dar ich życia, które przypomina każdemu z nas o naszym powołaniu do świętości.

Parafie, które mają tradycje robienia takiej liturgii zachęcamy do kontynuowania tej tradycji!

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ MŁODZIEŻY

NOC ŚWIĘTYCH 2018 w DIECEZJI KIELECKIEJ:
(wg kolejności alfabetycznej)

Proszę o przysłanie miejsca i godziny na michsem@wp.pl

Kielce, Kościół Akademicki św. Jana Pawła II, 31.10. godz. 19.30