Nocne czuwanie na Jasnej Górze

Tym razem wierni z dekanatów: koniecpolskiego, lelowskiego i włoszczowskiego wraz z duszpasterzami podejmą nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4/5 grudnia 2019 r. Koordynatorem jest ks. prałat Kazimierz Bogdał.

Do zadań księdza koordynatora czuwania należy zachęcenie księży i wiernych parafii wyznaczonych dekanatów do udziału we wspomnianym czuwaniu na Jasnej Górze oraz ustalenie porządku czuwania, tzn. wyznaczenie kaznodziei i przewodniczącego liturgii, a także służby liturgicznej i osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną w godzinach od 21.30 do 4.30. W przygotowanie liturgii i czuwania należy włączyć przedstawicieli z jak największej liczby parafii uczestniczących w czuwaniu.

Do udziału w modlitewnym czuwaniu zachęcamy grupy parafialne - służbę liturgiczną i zespoły muzyczne, a także uczestników Kieleckiej Pielgrzymki na Jasną Górę.