Nowe Sanktuarium w naszej diecezji

Dnia 25 października 2016 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski ustanowił kościół św. Maksymiliana Kolbego w Wolicy-Tokarni Diecezjalnym Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego. Kustoszem będzie każdorazowy proboszcz tejże parafii.

Początki parafii sięgają 1970 r., kiedy to proboszcz z Łukowej, ks. Wacław Radosz, rozpoczął budowę kaplicy dojazdowej w Wolicy. Dwa lata później poświęcenia kaplicy dokonał bp Edward Materski. Parafię p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego erygował w 1982 r. bp Stanisław Szymecki i on też podniósł kaplicę do godności kościoła parafialnego. 2 czerwca 2006 r. bp Marian Florczyk poświęcił plac pod budowę nowego kościoła. Pierwszą Mszę św. na fundamentach wznoszonej świątyni odprawiono 16 października 2006 r. Wmurowanie kamienia węgielnego nastąpiło 14 sierpnia 2007 r. podczas Mszy św. sprawowanej przez bp. Kazimierza Ryczana. Pierwsza Pasterka w murach budującego się kościoła odprawiona została w 2009 r. Obecnie parafia liczy ponad 2,5 tysiąca wiernych.

Zobacz: Dekret Biskupa Kieleckiego

Zobacz: www.wolica-tokarnia.parafia.info.pl