Nowe Sanktuarium we Włoszczowie

Dekretem z dnia 26 stycznia 2016 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski ustanowił nowe sanktuarium w naszej diecezji - jest to Diecezjalne Sanktuarium Błogosławionego ks. Józefa Pawłowskiego utworzone przy nowej parafii we Włoszczowie.

W niedzielę, 7 lutego 2016 r. we Włoszczowie podczas wszystkich Mszy św. delegat bp. Jana Piotrowskiego – ks. dr Mirosław Cisowski, Dyrektor Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej w Kielcach w uroczysty sposób odczytał Dekret powołujący nowe Sanktuarium.

Podczas homilii ks. Cisowski zarysował sylwetkę bł. ks. Józefa Pawłowskiego i przypomniał, jakie warunki ma spełniać sanktuarium.  – „Życzę wam drodzy, by pod opieką bł. ks. Józefa, wasza wspólnota wzrastała, wzrastała i piękniała również ta świątynia, którą z wielkim trudem i poświęceniem wznosicie na chwałę Bożą, ku czci bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Najbardziej jednak życzę, abyście budowali tę świątynię, którą wy tu jesteście – żywą świątynię Ducha Świętego” – mówił ks. Cisowski.

Zobacz: Dekret Biskupa Kieleckiego

Zobacz: Więcej informacji