Nowy numer czasopisma „Obecni”

Klerycy WSD w Kielcach wydali najnowszy numer czasopisma „Obecni”. Jest on owocem pracy profesorów oraz alumnów naszego seminarium. Najnowszy numer został zatytułowany „Zjednoczeni w Nim”.

Tytuł brzmi tajemniczo, jednak zagadnienia, które zostały w nim poruszone wiążą się z rocznicą przełomowego dla naszej Ojczyzny wydarzenia, którym oczywiście jest chrzest Polski. To właśnie przez chrzest człowiek w sposób uroczysty wchodzi w relację z Bogiem, stając się członkiem Kościoła, którego Głową jest Chrystus.

- „Postanowiliśmy spojrzeć na zagadnienie chrztu z różnych perspektyw. W najnowszym numerze przeczytamy m.in.  o chrzcie z punktu widzenia obrzędu liturgicznego, czy wydarzenia, które kształtuje tożsamość narodu, obywatela, a także chrześcijanina. Staramy się również odpowiedzieć na współcześnie stawiane pytania: Czy chrzcić dzieci? Czy ma on swoje uzasadnienie w Biblii? Czy rodzice żyjący w niesakramentalnym związku mogą prosić o chrzest dziecka?" – mówi alumn Karol Rasała, redaktor naczelny czasopisma.

W numerze znajdziemy także mocną dawkę informacji dotyczącą życia seminaryjnego, przebiegu formacji, czy inicjatyw jakie podejmuje kieleckie seminarium.

Czasopismo „Obecni” jest kleryckim półrocznikiem ukazującym się od 2001 r. Pierwszy numer wydany został w 10 rocznicę pobytu Jana Pawła II w Kielcach. Czasopismo porusza problemy religii, społeczeństwa i kultury. Oprócz tego jest doskonałym narzędziem rozwoju dla alumnów, którzy mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i pasjami.

pkun

Czasopismo można nabyć:

- podczas dni seminaryjnych w parafiach
- na furcie seminaryjnej (WSD w Kielcach, ul. Jana Pawła II 7)
- składając zamówienie drogą mailową: redakcja@obecni.com

Zobacz: Facebook