Nowy spektakl w WSD

Teatr Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach wystawił najnowszą sztukę Marcina C. Słonia „ŁOGIEŃ. HISTORIE GÓRALSKIE”. Zapraszamy na kolejne spektakle.

Ta groteskowa komedia opowiada o współczesnym świecie, na który polski góral spod Giewontu patrzy… z góry! Bohaterowie sztuki – wyjaśnia autor inscenizacji, ks. Stefan Radziszewski – z właściwym sobie góralskim humorem patrzą na rozmaite przejawy zła i głupoty, które próbują omamić współczesnego człowieka (przerobić mądrego bacę w gender-juhasa). W walce z ideologią „gender” orężem górali nie jest ciupaga, ale studiowanie filozofii (ks. Józef Tischner), literatury (Haruki Murakami) oraz Ewangelii (przypowieść o zaginionej owcy). I pamięć o Tym, którego kanonizacja już wkrótce.

Terminy kolejnych spektakli: 11, 12, 18, 19, 25, 26 stycznia 2014 r.

Dla grup powyżej 10 osób możliwa telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem tel.: 603-620-559.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!