Oaza Rodzin rozpoczęła nowy rok formacji

Nowy rok formacji rozpoczęła wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. Mszy św. w Bazylice Katedralnej przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przy ołtarzu zgromadzili się licznie kapłani: ks. Krzysztof Dziurzyński – moderator diecezjalny Ruchu oraz opiekunowie rejonów i naszych kręgów. Wierni wysłuchali homilii księdza biskupa, który przypomniał postać włoskiej lekarki, świętej Kościoła Katolickiego - Joanny Beretta Molla. Poświęciła ona swoje zdrowie i życie, aby dać życie dziecku, które nosiła pod swoim sercem. Biskup Jan Piotrowski zachęcił zgromadzonych do dawania przykładu innym o tym, jak ważna jest  rodzina. Podziękował także nam - rodzicom za trud i czas, który poświęcamy naszym dzieciom.

Na zakończenie Eucharystii odbyło się przyjęcie dwóch kolejnych kręgów. Małżonkowie w obecności księdza biskupa, pary diecezjalnej i par rejonowych wypowiedzieli chęć włączenia się do Domowego Kościoła i formowania się według jego zasad. Na znak zakończenia etapu pilotowania otrzymali z rąk biskupa świece. Podczas rozesłania odpowiedzialni w naszym ruchu - pary animatorskie i rejonowe, odebrały z rąk biskupa świece ze znakiem roku, które będą przypominały  obecność Chrystusa pośród nas na spotkaniach kręgów.

Za słowami piosenki roku: „Jezu, stwórz we mnie serce młode,Jezu, wezwij mnie dziś po imieniu, Jezu, pokaż mi dobrą drogę, Uczyń ze mnie nowego człowieka...” bądźmy młodymi, tymi, których Pan wzywa po imieniu do czynienia dobra i stawania się nowym człowiekiem.

Beata i Jan Górliccy
PARA DIECEZJALNA DOMOWEGO KOŚCIOŁA