Oazy wakacyjne w pełni

Zakończył się pierwszy turnus tegorocznych Oaz. W Mszanie Dolnej blisko 50 dzieci z terenu diecezji kieleckiej odpoczywało i przeżywało rekolekcje Oazy Dzieci Bożych.

We wspólnocie odkrywaliśmy na czym polega życie Dziecka Bożego. Animatorzy ze swoimi grupami pod okiem księdza Moderatora przyglądali się co dzieje się z zasianymi na początku oazy ziarenkami fasoli, dyni i słonecznika. Pielęgnowaliśmy je, by wzrastały i wydawały owoce. Rzucone w ziemię ziarna porównaliśmy do naszego życia w wierze rozpoczętego na chrzcie świętym. Uczyliśmy się jak pielęgnować Boże życie w nas. Każdy dzień to kolejna tajemnica różańca części radosnej, bolesnej i chwalebnej – na których kanwie szukaliśmy sposobów jak być lepszym przez wprowadzanie w życie „Kropelek” Dziecięcej Krucjaty Miłości. W naszym przyrzeczeniu ważnym jest to, by starać się codziennie modlić za innych, mówić i robić coś dobrego dla innych, zawsze używać słów: proszę, dziękuję, przepraszam oraz nigdy nie krzyczeć, dokuczać i przezywać innych.

Codziennie we wspólnocie przeżywaliśmy Eucharystię, spotykaliśmy się w grupach, czytaliśmy Słowo Boże, którym Pan Bóg prowadzi swoje Dzieci. W modlitwie umacnialiśmy naszą przyjaźń z Panem Jezusem i powierzaliśmy siebie, naszych bliskich – Maryi, by wypraszała nam potrzebne łaski i zawsze była naszą Mamą. Pogodne wieczory sprawiały wielką frajdę, pozwalając w grach i zabawach cieszyć się tym kim jesteśmy, odkrywać nasze talenty i zdolności. Wyjazd do Rabkolandu był też świetnym czasem zabawy i radości z tego, że możemy być dziećmi – tak naprawdę niezależnie od tego ile mamy lat. Spacery pozwoliły nam poznać wiele pięknych miejsc, dały możliwość sprawdzenia się podczas wypraw, gdy przemierzaliśmy różne zakątki okolicy. Oaza Dzieci Bożych dobiegła końca, ale to nie koniec przygód z oazą, wiarą i Panem Bogiem – w ciągu roku szkolnego cotygodniowe spotkania w małej grupie w parafii pomagają żyć wiarą codziennie.

Za chwilę następne turnusy rekolekcji. Kolejni ludzie będą mogli przybliżyć się do Boga, odkrywać swoje miejsce w Kościele i w życiu. Zapraszamy do tego, by samemu przekonać się czym jest Oaza – pojechać na rekolekcje lub w swojej parafii zapytać o możliwość uczestniczenia w spotkaniach tej wspólnoty.