Ofiarami do puszek wsparliśmy poszkodowanych Filipińczyków

O wpłaty na konto dla Filipin, zbiórkę do puszek w najbliższą niedzielę, 17 listopada 2013 r. dla ofiar tajfunu i solidarność w modlitwie - apeluje w imieniu własnym i bp. Kazimierza Ryczana – Caritas kielecka.

„Niedziela 17 listopada będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie będziemy mogli wyrazić poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach” – mówi ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas kieleckiej. Podkreśla, że skutki tragedii – tajfunu, który spustoszył w ostatnich dniach Filipiny, są ogromne. „Prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia” – twierdzi.

Bp Kazimierz Ryczan w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan także zachęca do wyrażenia solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Dobrowolne ofiary można przekazywać za pośrednictwem Caritas Diecezji Kieleckiej poprzez wpłatę na konto: ING 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „Filipiny”. Działania Caritas można także wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM.

Caritas Polska nie pierwszy raz wspiera Filipińczyków. Dwa lata temu po przejściu tajfunu Mindanao, który zniszczył region Cagayan de Oro zorganizowano zbiórkę, dzięki której wielu filipińskim rodzinom zdołano odbudować zniszczone domy. Tym razem, już 11 listopada została przekazana kwota 50 tysięcy euro na wodę pitną i doraźną pomoc żywnościową.

dziar
tekst za: www.ekai.pl