Ogólnopolski Finał Konkursu Biblijnego

W dniach 10 i 11 czerwca 2019 r. w Niepokalanowie odbył się finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego pod hasłem „Poczuj radość Ewangelii”.

Wśród 123 uczestników naszą diecezję reprezentowały trzy uczennice: Julia Chruściak z LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach (parafia Łopuszno), Natalia Parzniewska z I LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie (parafia Chlewice), Wiktoria Zalińska z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach (parafia Makoszyn).

Młodzież wykazała się bardzo wysoką znajomością Biblii. W tym roku były to Księgi: Wyjścia i List do Rzymian. Do ścisłego finału przeszło 7 osób. Zwyciężczynią została Anita Łabenowska z archidiecezji łódzkiej.

Konkurs obfitował w ciekawe wydarzenia duchowe m.in. Nabożeństwo Słowa Bożego, Msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka oraz artystyczne - koncert zespołu Exodus 15.

Ks. Jacek Malewski
KATECHETA II LO IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH