Opłatek strażaków gminy Skalbmierz

W niedzielę, 19 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie opłatkowe dla strażaków Gminy Skalbmierz. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w skalbmierskiej Kolegiacie, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda.

Obecni byli: Jan Nowak – starosta kazimierski, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu kazimierskiego, Tadeusz Kowalczyk – przewodniczący sejmiku samorządowego, szefowie służb mundurowych oraz liczna delegacja strażaków z 13 pocztami sztandarowymi.

Przed Świętami Bożego Narodzenia – 15 grudnia 2013 r. podczas spotkania opłatkowego w Kazimierzy Wielkiej, ks. kan. Marek Mrugała – wojewódzki kapelan strażaków ogłosił decyzję biskupa ordynariusza Kazimierza Ryczana o mianowaniu ks. kan. Mariana Fatygi powiatowym kapelanem strażaków.

Zobacz: Galeria zdjęć