Parafia Smardzowice gościła św. Mikołaja

We wtorek, 6 grudnia 2016 r. w Parafii w Smardzowicach gościł św. Mikołaj. Wcześniej, z inicjatywy ks. proboszcza dr Grzegorza Kaliszewskiego została przeprowadzona akcja „Pomoc dzieciom z ubogich rodzin – i ty (...) zostań świętym Mikołajem”. W sklepach na terenie Parafii Smardzowice składano słodycze do specjalnie oznakowanych koszów. Z zebranych produktów zrobiono paczki dla biednych dzieci i przekazano świętemu Mikołajowi.

Ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski zrobił również niespodziankę dzieciom i młodzieży – a było ich około osiemdziesięciu osób – fundując dla nich niespodzianki w formie paczki i poprosił św. Mikołaja, aby je wręczył w kościele. Atmosfera była radosna. Wszyscy cieszyli się obecnością tak zacnego Gościa.

Na zakończenie spotkania Ksiądz Proboszcz podziękował osobom, którzy przyczynili się do uszczęśliwienia dzieci i pomogli świętemu Mikołajowi w przygotowaniu paczki. Jednocześnie zapowiedział, iż na święta Bożego Narodzenia kilkanaście Rodzin otrzyma paczkę z artykułami spożywczymi.

Dziękujemy Ci, Panie Boże za dar pięknych i wrażliwych serc tworzących wspólnotę parafialną w Smardzowicach.