Parafianie z Wolicy-Tokarni po raz kolejny honorowo oddali krew

W niedzielę, 17 kwietnia 2016 r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni odbyło się honorowe oddawanie krwi. Inicjatorem tej akcji od 12 lat jest ks. kan. Jacek Dąbek  - proboszcz parafii, który sam również oddaje krew.

Krew jest ciągle potrzebna,  dla osób, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują ją także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii.

- „W trosce o chorych, proszę was o oddanie krwi, tego cennego lekarstwa potrzebnego do  życia. Oddawanie krwi nie jest niczym strasznym, a te 450 ml. krwi powinno nam zrekompensować myśl, że dzięki temu uratowaliśmy czyjeś zdrowie lub życie. Tak więc honorowe oddawanie krwi to naprawdę wspaniały gest, na który każdy z nas powinien się zdecydować” – zachęcał podczas ogłoszeń ks. Proboszcz.